Jak zwiększyć ruch na stronie www?

7 marca 2014

Jak zwiększyć ruch na stronie?

…porady nie tylko dla SEO’wców.

Jeśli posiadasz już swoją stronę internetową, dobrze by było, żeby inwestycja zaczęła się zwracać i przynosiła zyski. Strona w sieci może wisieć i wisieć, nie wzbudzając większego zainteresowania u nikogo poza automatycznym botem, który rozsyła spam. Z Twoją stroną może (ale wcale nie musi!) być podobnie, w końcu jeśli komuś osobiście nie zaproponujemy wejścia na stronę, sam cudem na nią nie trafi. To przecież jak poszukiwania Chińczyka na ulicach Szanghaju, wiedząc tylko tyle, że jest brunetem o ciemnych oczach.

Często jest tak, że w ciągu dnia w relacjach z Klientem zachęcamy go do odwiedzin naszej strony w celu zdobycia informacji czy sprawdzenia innego asortymentu, natomiast w praktyce wygląda to tak, że po powrocie do domu, kiedy już zdobędziemy wolną chwilę by usiąść to mamy milion innych myśli aniżeli przeglądanie firmowych stron. Dlatego warto zwrócić się do użytkowników, którzy częściej bywają w sieci. Milionów użytkowników.

Pierwszy krok już wykonałeś – masz swoje megabajty w internecie. Dzisiaj pokażę Ci jak na wiele różnych sposobów możesz zawładnąć uwagą odbiorców oraz przede wszystkim, jak dać się odnaleźć w gąszczu innych i jak zwiększyć ruch na Twojej stronie. Niektóre z tych sposobów są płatne inne zupełnie darmowe. Wszystkie są na pewno legalne i ogólnodostępne. Zatem, nie przedłużając…

Po pierwsze i najważniejsze treść na stronie, czyli content!

Musisz zaoferować bezpłatną, oryginalną i wysokiej jakości treść na swojej stronie. Oferowanie ludziom czegoś, czego nie można uzyskać nigdzie indziej, a przynajmniej nie na takim poziomie do jakiego Ty dążysz/oferujesz, jest bezapelacyjnie najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie ruchu na Twojej stronie internetowej.

Spróbuj wykorzystać poniższe sposoby, aby upewnić się, że robisz wszystko by Twoja treść biła na głowę konkurencję:

 1. Tworzenie treści, która jest pomocna i przydatna. Tutaj ubiegnę co cwańszych, zwykła kompilacja treści zdobytych na innych stronach internetowych, dodanie własnego tytułu i umieszczenie na stronie nie jest wiele warte i tym bardziej nie będzie generować ruchu. Trzeba zaoferować odwiedzającym informacje, które są potrzebne do osiągnięcia celu, rozwiązania jakiegoś problemu, zastosowania i wykorzystania w życiu, dostarczenia wiedzy czy po prostu rozbawienia czytelnika.
 2. Musisz zachować świeżość treści. Jeśli liczysz na regularne wizyty czytelników, a nie przypadkowe kliknięcia, musisz zapewnić regularne aktualizacje Twojej strony internetowej, a w szczególności w tych obszarach, które są często odwiedzane (hello, Google Analytics). Postaraj się dodawać nowe treści co kilka dni jeśli to możliwe, albo co najmniej raz w tygodniu.
 3. Chcąc mieć dobrze funkcjonującą i w pełni wykorzystującą swoje możliwości stronę internetową, musisz upewnić się, że jest właściwie otagowana i wszystkie linki działają. Prześlij plik sitemap.xml do Google, aby Twoja strona pojawiała się w wynikach wyszukiwania Google. Będziesz pewien, że wszystkie zakładki Twojej strony są w indeksie Google.
 4. Zlecenie pisania artykułów. Jeśli nadal włos Ci się jeży na myśl o tym, że musiałbyś co dwa, trzy dni przygotowywać artykuł na stronę, a Twój zespół niekoniecznie pisze w sposób w jaki Ty byś chciał, pomyśl nad outsourcingiem. W zależności od długości, zawartości, specjalizacji i wymaganej jakości, ceny mogą się sporo od siebie różnić. Studenci dziennikarstwa, którzy dopiero zdobywają doświadczenie są skłonni napisać dobrą treść za niewielkie pieniądze, z kolei „wojownicy SEO Content Strategy”, którzy oryginalne teksty reklamowe tworzą biorąc rano prysznic cenią się trochę wyżej (pewnie z racji rachunku za wodę). Proponuję jednak nie zaniedbywać pomysłu na autorskie tworzenie treści, w końcu kto, jak nie Ty będzie znał się lepiej na Twoim biznesie, hobby czy klubie i mógłby precyzyjniej wyrazić to, co trzeba powiedzieć? Max Kolonko mówi jak jest, Twoja branża też potrzebuje rozgłosu! Wystarczy przecież usiąść i zacząć pisać. Możesz być bardzo mile zaskoczony jak skończysz.
 5. Potęga wideo. Video Landing Page, czyli krótki, ciekawy, informacyjny film dotyczący Twojej branży, produktu, umieszczony na Twojej stronie może poprawić konwersję i Page Ranking o wiele bardziej, niż większość jakichkolwiek innych pozycji, które można dodać do strony.
 6. Konkursy, konkursy, konkursy. Przez umieszczenie konkursu na swojej stronie i rozpromowanie go w social mediach, swoim sklepie, firmie zwiększysz niemalże natychmiast ruch na swojej stronie. Wykorzystaj Google do znalezienia programów, które pomogą Ci w tworzeniu konkursów i nie zapomnij zaopatrzyć się w popcorn, bo będzie co oglądać

Po drugie, uzupełnij swoją oryginalną treść

 1. Postaraj się o dostęp do wiarygodnych źródeł, które publikują wysokiej jakości treść, aby udostępniać ją dla Twoich czytelników na Twojej stronie.
 2. Poszukaj darmowych produktów, które pozwolą Ci w pełni korzystać z najwyższej jakości markowej treści, które oczywiście są prawnie dozwolone do swobodnego dzielenia się z innymi.

Po trzecie, jakość treści!

 1. Rozważ zatrudnienie/zlecenie pracy korektorowi/redaktorowi. Słaba pisownia jest po prostu słaba, a niewłaściwa gramatyka może źle odbijać się na Twoich usługach i informacjach, którymi się dzielisz. Praca korektora/redaktora pozwoli Ci również uniknąć nieuzasadnionych osądów o nielegalne uzyskanie wpisów, zanim zostaną one opublikowane w Internecie (jeśli mimo wcześniejszych porad, nadal korzystasz na własną rękę z niewiadomych źródeł).
 2. Unikaj generatorów treści. Dawniej były nadzieją dla internetowych pisarzy, dziś są przestarzałe i nieużyteczne. Lepiej zrobisz jak uwierzysz w kreatywność Twojego zespołu – to jest dziś na czasie.
 3. Kwestia kopiuj-wklej. Zacznijmy od tego, że w ogóle nie powinno być tej kwestii. Google, Yahoo, MSN i inne wyszukiwarki są już zbyt sprytne by taki sposób przeszedł bez echa, szybko wykryją skopiowaną i nieoryginalną treść i wyślą Ciebie i Twoją stronę w diabły (czyli do kupy innych niewartościowych, nic nie wnoszących stron).

Po czwarte, SEO

Popraw swoje wyniki wyszukiwania koncentrując swoje treści na słowach kluczowych związanych z tematem. Zabieg ten nazywa się optymalizacją stron internetowych (ang. SEO – search engine optimization) i pomaga użytkownikom znaleźć witryny, które są poszukiwane. Pamiętaj tylko, by słowa kluczowe w sposób naturalny przenikały tekst i w naturalny sposób się z nim łączyły.

Kiedy robisz burzę mózgów w poszukiwaniu właściwych słów, zapytaj się, które słowa w sposób naturalny przychodzą ludziom w wieku, w którym myślisz, że są odbiorcy Twojej strony. Aby lepiej to zrozumieć, zwróć uwagę, że słowa kluczowe są obecne nie tylko w nagłówkach i nazwach stron, ale również w „meta-tagach”. Meta tagi są to kody „oprogramowania”, których odwiedzający nie widzą, za to widzą je wyszukiwarki. I wreszcie, nie przesadź z ilością słów kluczowych, przeładowanie treści słowami kluczowymi spowoduje skutek odwrotny od zamierzonego, Twoja strona może znaleźć się w dolnych wynikach na liście wyszukiwań, gdyż wyszukiwarka może jej nie odczytać.

Po piąte, „zalinkuj” się

 1. To bardzo ważna część zarządzania stroną internetową. Wymiana linków. „Wymiana handlowa” z innymi stronami internetowymi, które są ściśle związane z tematyką Twojej witryny pomoże Ci zwiększyć ruch na stronie. Są dwie strony tej monety, bo podając link do innych stron, możesz także odsyłać ludzi do stron internetowych niskiej jakości, a to z kolei może zagrozić Twojej wiarygodności
 2. Zamiast wymiany linków, możesz także umieścić baner reklamowy (byle nie na całą stronę), zareklamować stronę, dodać ogłoszenie itp.
 3. I jak zawsze rozsądek, tj. nie przesadzaj z wymianą linków, nie rób z nich kręgosłupa Twojej strony. Wytyczne Google dla webmasterów mówi, aby nie wymieniać się na zasadzie nadmiernego wzajemnego powiązania typu „zalinkuj mnie, to jak Ciebie zalinkuje”.

Po szóste, social media

Wykorzystaj social media w celu zwiększenia ruchu na Twojej witrynie. Zacznij publikować atrakcyjną treść, a nie będziesz musiał się martwić o wykresy w Google Analytics, nim się obejrzysz wkrótce zbudujesz lojalnych followersów. Śledź innych i dziel się z innymi użytkownikami, którzy mogą się odwzajemnić i śledzić Ciebie.

Prowadzenie na bieżąco mediów społecznościowych i znalezienie z tych 24h czasu na publikację, może być zadaniem trudnym, acz wykonalnym i wartościowym. Pozwól ludziom wypowiadać się, stań się częścią społeczności, a to później oni będą promować Twoje treści dla Ciebie. To z kolei pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i spowoduje, że followersi będą się dzielić treścią znacznie szerzej od konwencjonalnych strategii używanych w tym celu.

Po siódme, zareklamuj się.

 1. Oprócz linkowania, możesz też wykorzystać wiele innych sposobów na zwiększenie ruchu na stronie. Czas byś wziął kartkę i długopis i napisał listę wszystkich sposobów jakie przyjdą Ci do głowy, aby ktoś znalazł Twoją stronę internetową i kliknął na witrynę.
 2. Jeśli masz środki finansowe – rozważ PPC (pay per click). Wiele wyszukiwarek takich jak Google, Yahoo, Microsoft dostarczają możliwość reklam tego typu. Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi jak ustalać budżet aby osiągnąć poziom taki, który sobie założyłeś.
 3. Skorzystaj z wpisów do poczciwych katalogów stron takich jak panorama firm, katalog onet itp. Dopisz się do większości darmowych katalogów i pamiętaj, aby aktualizować wpis, dzięki czemu będziesz w jakimś stopniu przypominał ludziom, by odwiedzili Twoją stronę.
 4. Innym sposobem jest wysyłanie artykułów do wszelkich portali, serwisów z Twojej branży bądź pokrewnej, które publikują tematy z Twojej branży. Dodając informacje o Twojej firmie i adres strony internetowej na dole artykułu masz zapewnione odwiedziny nawet z czystej ciekawości, jeśli oczywiście artykuł jest jakościowo dobry. Jest to dobry sposób na skierowanie ruchu i bezpośrednie wejście na Twoją stronę. Jest to też świetny sposób na wskoczenie kilka pięter wyżej na liście wyników wyszukiwania w popularnych wyszukiwarkach. Im Twoje linki bardziej dotyczą tematu odpowiedniego do Twojej strony, tym wyższy możesz mieć page rank.
 5. Daj odpocząć elektronice i przenieś swoje działania do druku. Reklama w gazetach lokalnych, często zupełnie bezpłatna, broszurach biznesowych, ogólnopolskich czasopismach, wydawnictwach i newsletterach, może zaowocować nowymi, niespodziewanymi gośćmi na Twojej stronie.
 6. Wizytówki, czyli oczywista oczywistość, które możesz zostawiać w kawiarniach, na szyldach, wymieniać na spotkaniach itp.
 7. Możesz wykorzystać lokalne zasoby, takie jak kluby, biblioteki, ośrodki kultury by podnieść świadomość istnienia takich stron jak Twoja w kręgu zupełnie innych odbiorców.
 8. Uczestnicz w grupach dyskusyjnych. Odpowiadaj na pytania innych osób, zadawaj pytania i publikuj odpowiedniej wartości treści. Pamiętaj też o swoim podpisie, adresie swojej strony internetowej na końcu każdej wypowiedzi.
 9. Wykorzystaj samochód, zwłaszcza jeśli Twoja strona ma specyficzny obszar (np. strona internetowa poświęcona wydarzeniom lokalnym, lub sprzedaży usług lokalnych). Trochę naklejek na zderzaku przekształci Twój samochód w ruchomą reklamę, dosłownie poruszając Twoją stronę internetową.

Po ósme, gratisy!

Rozdawaj gratisy. Kto w końcu nie lubi gratisów? Gratisy online są powszechne i pozostawiają użytkownika z ochotą na więcej, jeśli są przejrzyste i uczciwe. Możesz rozważyć np.e-booki ze swoją reklamą, darmowe instruktaże, seminaria które poprowadzisz, bezpłatny wstęp do Twoich konkursów, oprogramowanie typu freeware, shareware, demo itp., konsultacje, CD zawierające pakiet startowy czy nawet bezpłatne wygaszacze ekranu lub szablony wizytówek.

I przede wszystkim bądź cierpliwy. Wyszukiwarce potrzeba dużo czasu by zaindeksować nową stronę internetową i domenę. Potrzebują też czasu by zaindeksować wszystkie treści, które są na stronie, ale czekanie się opłaci. W międzyczasie, konntynuuj dodawanie treści, rezultaty naprawdę będą cieszyć oko.

Powodzenia!

48 Comments

 1. Krzysztof pisze:

  Ciekawy artykuł . Opisane wszystkie ważne warianty

 2. rhornik.pl pisze:

  Interesujące informacje, rozwinięcie tematu na moim serwisie rhornik.pl.
  Tekst dla mniej obeznanych w temacie właścicieli stron, napisany w prosty sposób
  Pozdrawiam

 3. Bardzo dobry artykuł, który opisuje najważniejsze „filary” zdobywania ruchu na stronie. Moim zdaniem przyda się nie tylko początkującym. Inne artykuły też zasługują na uwagę. Dobry blog. Tak trzymaj.

 4. Grupa Zero pisze:

  A co jeśli ktoś nie prowadzi bloga tylko ma zwykłą stronę internetową.

 5. Kubus pisze:

  Poradnik dobry nawet bardzo dobry, ale warto wspomnieć że nie warto angażować się w tematy których jest pełno w internecie, tym bardziej oryginalne hobby to więcej czytelników. Tak mi się wydaję.

 6. Anna pisze:

  Artykuł bardzo dobry. Ja bym jeszcze dorzuciła dodanie najciekawszych postów na http://www.wykop.pl lub na http://www.flapi.pl zawsze można trochę ruchu zdobyć.

 7. Jacekmielno pisze:

  Z ciekawością przeczytałem artykuł i choć zajmuje się tym biznesem od dawna, kilka ciekawostek w nim wyczytałem. Ruch na stronie można zapewnić w prosty i niedrogi sposób, ale to nie załatwia sprawy. Serwisy zapewniające tysiące odwiedzin typu http://www.ruchnastronie.pl (10.000 wizyt za 30 zł) czy http://www.clixsense.com (6 dol. za blisko 1000 wejść dziennie przez tydzień ) faktycznie spowodują, że nasza witryna ugnie się od nowych użytkowników, ale nic oprócz poprawy statystyk nie będziemy z tego mieli. Poprawa pozycji w googlach dojdzie do skutku wyłącznie dla tych, którzy chcą się wypozycjonować pod frazami o bardzo małej konkurencyjności.
  Od lat działam w branży turystycznej, w której wypozycjonować cokolwiek pod skutecznymi frazami typu wczasy nad morzem, Mielno noclegi , Kołobrzeg apartamenty itp. jest niesamowicie trudno i w/w sposoby niestety nie działają.

  Od 15 lat prowadzę swój pensjonat pod domeną – kliknijcie – może podejdzie wyżej :)

 8. moneygrabbing pisze:

  Fajny artykul. Na chwile obecna to warto tworzyc wartosciowe wpisy co przyczyni sie do naturalnego linkowania

 9. coloraf pisze:

  Witam

  Ciekawy artykuł,dużo przydatnych informacji.

  Serdecznie zapraszam na naszą stronę internetową.

  pozdrawiam

 10. YourSale pisze:

  bardzo dobry artykuł, zastanawiam sie tylko ile linków dodawać dziennie aby nie dostać bana od google ?

 11. Grzegorz pisze:

  Gratuluję wiedzy, same cenne informacje! Dziękuję

 12. Krzysiek pisze:

  Interesujący i przydatny artykuł.
  Ukłony dla Autora.

 13. Konrad pisze:

  Jak jest z tymi linkami, jest jakaś bezpieczna ilość którą możemy dodać??

  • Nie ma konkretnej odpowiedzi w liczbach na to pytanie :). Natomiast ważne jest, aby pozyskiwać w naturalny sposób linki oraz jeżeli korzystamy z WARTOŚCIOWYCH katalogów to dodajemy z umiarem i konsekwentnie (np. 10 wpisów tygodniowo), Proszę pamiętać, aby opisy naszej firmy były unikalne, czyli nie spamujemy :) na zasadzie kopiuj-wklej. Działania te przyniosą w długoterminowej strategii pożądany ruch na stronie.

 14. Maciej pisze:

  PO DZIEWIĄTE
  Dostosowuj layout strony czy UX do swoich użytkowników. Jak? Analizuj swoją stronę za pomocą np. Analyzeo. Można dokładnie zobaczyć obszary zainteresowania użytkownika, gdzie dokładnie klika czy scrolluje. Można wywnioskować co jest potrzebne na stronie, a co kompletnie bezużyteczne. Polecam wypróbowanie narzędzia, można testować bezpłatnie

 15. kreator pisze:

  A co myślicie o narzędziach analitycznych takich jak:
  http://www.analyzeo.com?

 16. Monika pisze:

  Bardzo przyda mi się ta wiedza zawarta w artykule. Dziękuję bardzo!
  Zapraszam też do siebie: http://www.cypr.link

 17. zabawiaka.pl pisze:

  Bardzo przydatne informacje. Ja chcę zwiększyć ruch na stronie mojego sklepu internetowego zabawiaka.pl Tu jest niestety trochę trudniej. Bardzo dziękuję za wpis.

 18. serwis lubin pisze:

  Dobry fajny artykuł żeby rozpocząć przygodę ze soją stroną.Mam nadzieje że pojawi się więcej tak dobrych tekstów.Pozdrawiam

 19. Warto dodać, że w działaniach mających na celu zwiększenie ruchu i sprzedaży w sklepie internetowym, bardzo ważna jest determinacja i cierpliwość. Optymalizacja sklepu i strony internetowej to absolutna podstawa, jeżeli dołożymy przemyślaną strategię marketingową to mamy sukces zagwarantowany. Jeżeli chodzi o optymalizację storn internetowych: http://ozonmedia.pl/optymaliza… zdecydowanie warto inwestować czas i trochę pieniędzy, bo często już sama optymalizacja sklepu internetowego potrafi zdziałać dużo i przynieść znaczne wzrosty z organicznych wyników wyszukiwania i zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym.

 20. zuzanka pisze:

  Świetne rady w artykule. Od siebie i z doświadczenia kiedy zaczynałam z blogami i stronami internetowymi mogę dodać jeszcze, że dobry ruch na stronach generuje też tworzenie krótkich ankiet i rankingów. To bardzo skutecznie angażuje czytelnika :) Ja próbowałam z rankinguje.pl

 21. Ola pisze:

  Ciekawy artykuł opisujący problem, z którymi boryka się wiele stron internetowych. Uważam, że nastawienie na użytkownika i dobrze zoptymalizowane i ciekawe treści są tu kluczowe. Jednak bez wsparcia innych możliwości nie dały by rady w pojedynkę :) Polecam równie interesujący materiał o ten tematyce http://mediait.pl/jak-zwiekszyc-ruch-na-stronie-internetowej/, z odrobinę innej perspektywy :)
  Pozdrawiam

 22. Marek pisze:

  Lata świetlne do nadrobienia przede mną… Z 10 lat temu było dużo łatwiej o wysoką pozycję i duży ruch na stronie… Szkoda pisania… Dzięki wielkie, zabieram się do roboty :)

 23. passsssssss pisze:

  sztuczny ruch na www to nie zawsze znaczy więcej klientów

 24. Nie zawsze musi być sztuczny… Jednak target powinien być pod względem tematyki bloga ustawiony. Tak jak ktoś wyżej napisał kiedyś było łatwiej i konkurencji praktycznie nie było.

 25. Aztekium.pl pisze:

  Sam ruch to nie wszystko.
  Jak ktoś ma polską witrynę a na Alexa najwięcej wejść z Indii, to też nie najlepiej świadczy.
  Moim zdaniem marketing szeptany jest najlepszym rozwiązaniem, bo trafiamy do konkretnych ludzi, którzy robią nam realny ruch.
  Całe SEO, moim zdaniem nie ma przyszłości.

 26. Luke Ozimski pisze:

  Bardzo dobry tekst i to jest pro SEO. Dodatkowo dla wersji soft SEO polecam jeszcze platformy reklamowe typu revhshare. Wiem ze nie zawsze traffic targetowany jest super skuteczny, ale dluzsze czasy wyswietlania strony zmniejszaja bounce rate, a także generuja gigantyczne ilosci wizyt. A co najważniejsze, że każde wydane pieniądze na reklame zwracają się. Więcej informacji http://futurenetmonikabox.com/o-promocji-bez-emocji-jak-promowac-swoja-strone-internetowa-lub-blog-w-internecie/?lang=pl

 27. Luke Ozimski pisze:

  Jeśli mówimy o SEO w wersji SOFT to zapraszam tutaj http://futurenetmonikabox.com/o-promocji-bez-emocji-jak-promowac-swoja-strone-internetowa-lub-blog-w-internecie/?lang=pl
  Chodzi o to, że czesto wydajemy pieniądze na „traffic”, a tak naprawde czy jest sprzedaż konwersja czy jej nie ma. Tutaj wszystkie pieniądze które wydajemy na reklamę w postaci paczek reklamowych – zwracają nam sie i zarabiamy na tym dodatkowo.
  Wiem, że może nie jest to tak profesjonalne, ale za to wizyty na własną stronę, ranking alexa w góre i do tego wszsytko za darmo.

 28. Bardzo dobry artykuł. Opisane zostały praktycznie wszystkie możliwe sposoby generowania ruchu, ale jeszcze kilku nie znasz :)

 29. Kam pisze:

  Mało się mówi o pozyskiwanie ruchu z przekierowywań z domen internetowych, a to bardzo ciekawa metoda. Zainteresowanych zapraszam do obejżenia:
  https://www.youtube.com/watch?v=Fz-3zpzHaMw

 30. Ewa pisze:

  Ciekawy artykuł. Z chęcią wykorzystam podane w nim informację.

 31. Tekst ciekawy, aczkolwiek brakuje jeszcze informacji o darmowych blogach. Można utworzyć blogi na wordpress.com,, blogspot.com, blox.pl należy jednak uważać, aby nie przesadzić z ilością linków w artykułach. Gdy byłem na początku drogi z pozycjonowaniem umieszczalem w każdym tekscie link z frazą duże rozmiary, czy dla puszystych i niestety blox.pl zablokował go. Dziś robię to dyskretniej w co 5 artykule i jest ok. A moja strona sklep.salonmodyxxl.pl uzyskuje kolejne linki

 32. Świetny artykuł jednak ja bardziej skupiłbym się na zwiększeniu sprzedaży z takiego ruchu jaki jest. Jeżeli tutaj sprawa jest dopracowana, dodatkowy ruch pozyskać jest o wiele łatwiej bo są pieniądze na bardziej wartościowy research i działania. Wtedy już tylko „Sky is the limit” :)

 33. ArFeN pisze:

  reklama dźwignią handlu, podobno najlepsza jest ta na FB

 34. hauer mateusz pisze:

  nie tylko fb, linkedin i instagram to obecnie potęga ;)

 35. hania pisze:

  po ostatnich aferach z danymi osobowymi na facebooku obawiam się, że stanie się mniej popularny… Zmieniła się też polityka wyświetlania treści. Trzeba ogromną cierpliwość przy rozwijaniu bloga ;)

 36. Candyweb pisze:

  Czy warto używać botów, czy ten bezsensowny ruch nic nie poprawi w Google?

 37. infomiasto.eu pisze:

  Ja się często dziwię że strony z bardzo niską jakością są często bardzo wysoko. Sam widziałem strony jakie miały po 4 zdania a były znaczni wyżej niż te co pisały 1000 słów na jakiś temat i dobrej jakości. Nie wiem od czego to zależy ale na pewno treść i jakość często nie ma znaczenia.

 38. Seoit pisze:

  Bardzo dobry artykuł o zwiększaniu ruchu na stronie. Osobiście trochę więcej napisałbym o optymalizowaniu samej treści zarówno w procesie jej tworzenia, jak i bieżącej korekty (wspomnianego we wpisie odświeżania contentu). To można robić bez zaawansowanej wiedzy technicznej a więcej można o tym przeczytać pod adresem: http://seoit.pl/seo/optymalizacja-tresci-artykulu-pod-katem-seo/. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Strona jpmmarketing.pl korzysta z plików Cookie (Ciasteczka). Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies.
Czytaj więcej